Perşembe, Şubat 27, 2014

SIRRI FOBİK

Ben sır tutamıyorum arkadaşım.Baştan söyliim.Bence sır diye bişi de yok zaten.Sır en fazla kendi içinde tuttuğun duygular,bilgiler,düşüncelerdir.Sen bunu gidip bir başka ağzı olan dili olan beyni olan birine söylediğinde, o sır olayı bitmiştir.O ağzı olan dili olan beyni olan bi gün bi anda o bilgiyi veya adı her neyse 'sırrını' direk başka bir ağızlı, dilli, kişiye iyi niyetli veya yanlışlıkla veya gayet kötü amaçlı olarak söyleyebilir...İnsan çünkü, her an o senin sır zannetiğin duygu,düşünce,bilgi paylaşılmaya hazır bir tehdit unsurudur artık!
Dolayısıyla birinin bilmesini istemediğin neyse o şey, söylemiceksin kimseciklere, içinde tutacaksın...he dayanamadın içini yedi o bilgi ya da his, söyledin birine...o zaman unutacaksın artık, o senin özelin artık genele girmiştir anacım!
Yani ben zaten sır diye bişi taşımıyorum hayatımda, taşımak da istemem, inşallah öyle durumlar yaşamam...ama bana gelip de aman bunu ona söyleme, aman bunu buna deme...diyip bilgi veriyosunuz ya...vermeyin.ben unuturum.unutuyorum! hatta tembihlenince daha çok söyleyesim geliyo içten içe sanki..
böyle kırdığım potlar ,sonra da o potları kurtarıcam diye çektiğim eziyetler, o sır bile olmaya utanan aslında gayet basit bilgi kirliliklerinin bende yaşattığı stresler var ya ne film olur bi bilsen!

Sır yok bu hayatta haberin olsun.
Bende sır yok en azından.
Sende varsa bana gelme.deme bana.
açık ol, ciğerimi ye!
benden de bişi saklamamı bekleme.
iyi günler.

4 yorum:

Defne dedi ki...

Sana bir sır vereyim mi? :P

"Özlemişim seni okumayı!"

gazel vakti dedi ki...

Ohh yaşasın burada da buldum seni.

KUGUU dedi ki...

Crystal yıllar ne cabuk geçiyor, tanıştığımızda bekardın sen, bak simdi de bekar annesin ve dünya tatlın var bir tane. Allah Bagislasin.

Seni buldum demeye yorumlara geldiğimde bir eski dosta daha rastladım GAZEL VAKTIIIcigim de gelmiş.
Simdi de ona uçuyorum.
svgler
Kuguu

crystalsdreams dedi ki...

arkadaşlar ben yeni gördüm desem yorumlarınızı! gerçekten blog işine yabancı düşmüşün bırakınca! iyi ki varsınız , çok tatlısınız! özlemişim ben de buraları!